contact_form - en to cs_CZ translation catalogue (64 entries)

en: Activated plugins
cs_CZ: Aktivované pluginy

en: Read more
cs_CZ: Čti více

en: Settings
cs_CZ: Nastavení

en: Installed plugins
cs_CZ: Instalované pluginy

en: Recommended plugins
cs_CZ: Doporučené pluginy

en: Install %s
cs_CZ: Instalace %s

en: Install now from wordpress.org
cs_CZ: instalace z wordpress.org

en: If you have any questions, please contact us via plugin@bestwebsoft.com or fill in our contact form on our site
cs_CZ: Pokud máte dotazy, kontaktujte nás na mail: plugin@bestwebsoft.com nebo přes náš kontaktní formulář

en: Contact Form Options
cs_CZ: Nastavení kontaktního formuláře

en: Contact Form
cs_CZ: Kontaktní formulář

en: Name:
cs_CZ: Jméno:

en: Email Address:
cs_CZ: E-Mail:

en: Subject:
cs_CZ: Předmět:

en: Message:
cs_CZ: Zpráva:

en: Attachment:
cs_CZ: Příloha:

en: Submit
cs_CZ: Zaslat

en: Your name is required.
cs_CZ: Jméno je požadováno.

en: A proper e-mail address is required.
cs_CZ: E-mail je požadován.

en: Subject is required.
cs_CZ: Předmět je požadován.

en: Message text is required.
cs_CZ: Zpráva je požadována.

en: File format is not valid.
cs_CZ: Příloha nelze odeslat.

en: Please fill out the CAPTCHA.
cs_CZ: Prosím opište následující text.

en: Please make corrections below and try again.
cs_CZ: Prosím opravte následující chyby a zkuste to znovu.

en: Thank you for contacting us.
cs_CZ: Děkujeme za zprávu.

en: If the 'Redirect to page' option is selected then the URL field should be in the following format
cs_CZ: Pokud vyberete "Přesměrování na stránku" do políčka url byste měli vložit adresu v tomto formátu

en: Such user does not exist. Settings are not saved.
cs_CZ: Uživatel neexistuje. Nastavení neuloženo.

en: Please enter a valid email address. Settings are not saved.
cs_CZ: Vložte správný mail. Nastavení neuloženo.

en: Options saved.
cs_CZ: Nastavení uloženo.

en: If you would like to add the Contact Form to your website, just copy and paste this shortcode to your post or page or widget:
cs_CZ: Pokud chcete vložit kontaktní formulář na stránku, zkopírujte a vložte tento kód do přípsěvku, stránky nebo widgetu:

en: If you leave the fields empty, the messages will be sent to the email address specified during registration.
cs_CZ: Pokud nebudou informace vyplněny, zprávy budou zasílány na mail, který byl uveden při registraci.

en: The user's email address:
cs_CZ: Použít email uživatele wordpressu:

en: Create a username
cs_CZ: Vyberte uživatelské jméno

en: Enter a username of the person who should get the messages from the contact form.
cs_CZ: Nastavte uživatele, který bude dostávat zprávy z kontaktního formuláře.

en: Use this email address:
cs_CZ: Použít tento email:

en: Enter the email address you want the messages forwarded to.
cs_CZ: Nastavit email, který bude použit pro příjem zpráv.

en: Additional options
cs_CZ: Další nastavení

en: Display Attachment block
cs_CZ: Zobrazit možnost přílohy

en: Users can attach the following file formats
cs_CZ: Uživatelé mohou vkládat soubory těchto typů

en: Display Attachment tips
cs_CZ: Zobrazit vysvětlivky k příloze.

en: Display tips below the Attachment block
cs_CZ: Zobrazit vysvětlivky po bloku s přílohou.

en: Display Send me a copy block
cs_CZ: Zobrazit Zaslat kopii

en: What to use?
cs_CZ: K čemu?

en: You can use the wp_mail function for mailing
cs_CZ: Pro zaslání mailu můžete použít wordpress wp_mail funkce

en: To send mail you can use the php mail function
cs_CZ: Pro zaslání mailu můžete použít php mail funkce

en: Name
cs_CZ: Jméno

en: Subject
cs_CZ: Předmět

en: Message
cs_CZ: Zpráva

en: Display additional info in email
cs_CZ: Zobrazit přidané info v mailu.

en: Sent from (ip address)
cs_CZ: Zasláno z (ip adresa)

en: Date/Time
cs_CZ: Datum / Čas

en: Sent from (referer)
cs_CZ: Příchozí od

en: Using (user agent)
cs_CZ: Používání

en: Action after email is sent
cs_CZ: Akce po zaslání mailu.

en: Display text
cs_CZ: Zobraz text

en: Redirect to the page
cs_CZ: Přesměrovat na stránku

en: Save Changes
cs_CZ: Uložit změny

en: Sorry, email message could not be delivered.
cs_CZ: Omlouváme se, váš email nemohl být odeslán.

en: You can attach the following file formats
cs_CZ: Můžete přiložit soubory těchto typů

en: Send me a copy
cs_CZ: Zaslat mi kopii

en: Contact from
cs_CZ: Kontaktní formulář

en: Email
cs_CZ: E-Mail

en: Site
cs_CZ: Stránka

en: If you can see this MIME, it means that the MIME type is not supported by your email client!
cs_CZ: Když uvidíte MIME, váš klient neakceptoval MIME typy.

en: Support
cs_CZ: Podpora
