contact_form - en to da_DK translation catalogue (54 entries)

en: Activated plugins
da_DK: Aktiverede plugins

en: Read more
da_DK: Læs mere

en: Settings
da_DK: Indstillinger

en: Installed plugins
da_DK: Installerede plugins

en: Recommended plugins
da_DK: Anbefalede plugins

en: Install %s
da_DK: Installér %s

en: Install now from wordpress.org
da_DK: Installér nu fra wordpress.org

en: If you have any questions, please contact us via plugin@bestwebsoft.com or fill in our contact form on our site
da_DK: Hvis du har spørgsmål kan du kontakte os på plugin@bestwebsoft.com eller bruge kontaktformularen på vores hjemmeside

en: Contact Form Options
da_DK: Indstillinger for kontaktformular

en: Contact Form
da_DK: Kontaktformular

en: Name:
da_DK: Navn:

en: Email Address:
da_DK: E-mail-adresse:

en: Subject:
da_DK: Emne:

en: Message:
da_DK: Besked:

en: Attachment:
da_DK: Bilag:

en: Submit
da_DK: Send

en: Your name is required.
da_DK: Dit navn er obligatorisk

en: A proper e-mail address is required.
da_DK: En korrekt e-mail-adresse er påkrævet.

en: Subject is required.
da_DK: Emnefeltet er obligatorisk.

en: Message text is required.
da_DK: Du skal angive en besked

en: File format is not valid.
da_DK: Bilaget er korrupt.

en: Please fill out the CAPTCHA.
da_DK: Venligst udfyld CAPTCHA-feltet.

en: Please make corrections below and try again.
da_DK: Ret venligst nedenstående og prøv igen.

en: Thank you for contacting us.
da_DK: Tak fordi du kontaktede os

en: Such user does not exist. Settings are not saved.
da_DK: Brugeren eksisterer ikke. Indstillingerne er ikke gemt.

en: Please enter a valid email address. Settings are not saved.
da_DK: Benyt venligst en korrekt e-mail-adresse. Indstillingerne er ikke gemt.

en: Options saved.
da_DK: Indstillinger gemt.

en: If you would like to add the Contact Form to your website, just copy and paste this shortcode to your post or page or widget:
da_DK: Hvis du ønsker at tilføje en kontaktformular til din side, kopier og put denne kode i din kommentar eller på din side:

en: If you leave the fields empty, the messages will be sent to the email address specified during registration.
da_DK: Hvis felterne nedenunder er tomme, vil meddelesen blive sendt til den adresse, som var angivet ved registreringen.

en: The user's email address:
da_DK: Benyt e-mail-adressen til wordpressbrugeren:

en: Create a username
da_DK: Vælg brugernavn

en: Enter a username of the person who should get the messages from the contact form.
da_DK: Angiv det brugernavn, som vil modtage beskeder fra en kontaktformular.

en: Use this email address:
da_DK: Benyt denne e-mail-adresse:

en: Enter the email address you want the messages forwarded to.
da_DK: Angiv den e-mail-adresse, som vil blive benyttet ved modtagelse af beskeder.

en: Additional options
da_DK: Flere valgmuligheder

en: Display Attachment block
da_DK: Vis bilag

en: Users can attach the following file formats
da_DK: Brugere kan vedlægge filer af følgende typer

en: Display Send me a copy block
da_DK: Vis "Send mig en kopi"-afsnit

en: Name
da_DK: Navn

en: Subject
da_DK: Emne

en: Message
da_DK: Besked

en: Display additional info in email
da_DK: Vis yderligere information i e-mail

en: Sent from (ip address)
da_DK: Sendt fra (IP-adresse)

en: Date/Time
da_DK: Dato/klokkeslæt

en: Sent from (referer)
da_DK: Sendt fra (referent)

en: Using (user agent)
da_DK: Med  (user agent)

en: Save Changes
da_DK: Gem ændringer

en: Sorry, email message could not be delivered.
da_DK: Beklager, men din e-mail kunne ikke leveres.

en: You can attach the following file formats
da_DK: Du kan vedhæfte filer af følgende typer

en: Send me a copy
da_DK: Send mig en kopi

en: Contact from
da_DK: Kontakt fra

en: Email
da_DK: E-mail

en: If you can see this MIME, it means that the MIME type is not supported by your email client!
da_DK: Dersom du kan se denne MIME, så aksepterer ikke klienten din MIME-typer!

en: FAQ
da_DK: Ofte stillede spørgsmål
